Always, Alldays, alebo páni, pozor na kvapôčky

Autor: Róbert Dyda | 31.5.2005 o 1:20 | Karma článku: 17,22 | Prečítané:  4354x

V našej rodine mám na starosti nákup drogérie. Už si presne nepamätám, ako k tomu došlo, ale určite nie z dôvodu lenivosti ženskej časti mojej domácnosti. Zrejme som nepatrične zdvihol obočie pri pohľade na účet za nejaký nákup a tak som obratom dostal možnosť dokázať, aké sú moje schopnosti. Nuž a výsledok nebol hneď hviezdny. Ak totiž drogériu, tak potom úplne, ale ozaj úplne všetku. Áno, aj TÚ.

Pri kúpe zubných pást, sprchovacích gelov ba dokonca aj telového mlieka som ako tak obstál. Horšie to bolo, keď som bez mihnutia oka vzal prvý "economy" balík v domienke, že teraz to doma ukážem. Nuž ukázalo sa, že napriek mohutnej reklamnej masáži o dňoch, ktoré dámy prežijú bez najmenšieho problému, mi nebolo povedané to najdôležitejšie. Že krídelka sú síce fajn, ale že aj keď je istý produkt v TV prezentovaný ako super, v skutočnosti môže byť úplne nanič, pretože "páni, pozor na kvapôčky!" Rovnako tak economy pack nie je economy pack, ak je určený len na deň a nie na noc a podobne.

Nuž v tom okamihu mi vtip o letuške blondýnke, ktorá jediná prežije pád lietadla, lebo mala always s krídielkami, nepripadal až taký smiešny. Nuž a vrchol mal prísť jedného krásneho dňa, keď som si na rozpise nákupu našiel pripnutý obal nejakej novinky s odkazom: "Tato, prosím ťa, zožen mi takéto. Cmuk." No kto by už za cmuk svojho drahého dieťaťa také nezohnal. Žial malo to zásadný háčik. Z obalu sice vyplývala značka, ale po príchode do obchodu som zistil, že oná značka sa nachádza v x- verziach a len velmi ťažko sa podľa farby obalu dalo zistiť, ktorá je tá pravá.

Po riadnej chvíli, keď už som začal pôsobiť dojmom zlodeja dámskej kozmetiky, som to vzdal a zašiel som za predavačkou. Tá sa majestátne otočila smerom k pokladni a na celú, sice nie preplnenú predajňu zakričala: "Janááá! Nevieš, ktoré sú tieto vložkyyy ?!" V tej chvíli sa mi mierne zatmelo pred očami a matne som si spomenul na pocit, keď ma starší kamaráti poslali ako decko kúpiť dneš už legendárne Primerosy.

Ale nakoniec sme za veľkého pobavenia personálu zistili správny tovar a domov som odkráčal s hrdosťou. Odvtedy som sa už zorientoval, nepodlieham reklamným kampaniam, viem načo sú kvapôčky a economy packs otáčam s veľkou nedôverou a prepočítavaním. Doma vďaka tomu panuje obojstranná spokojnosť.

A ak by sa vám, páni, zdalo moje počínanie "nehodné chlapa", tak si všimnite vaše partnerky, ako bez najmenšieho zaváhania triedia všetku špinavú bielizeň do práčky. Aj vaše spodky. :-)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke

Polícia pátra po neznámom páchateľovi.

Píše Robert Chovanculiak - Fórum

Nerobme z PISA posvätnú kravu

Alfou a omegou reformy školstva zďaleka nemôže byť len sústredenie sa na nejaké výsledky PISA testovaní.


Už ste čítali?