Uľahčite si hľadanie vo Firefoxe

Autor: Róbert Dyda | 1.7.2005 o 9:05 | Karma článku: 9,37 | Prečítané:  4141x

Stáva sa vám, že často hľadáte informácie na nejakej stránke ? Napríklad odchody mhd alebo v článkoch na blog.sme.sk, prípadne iné informácie ? Ak používate Firefox, môžete si hľadanie výrazne uľahčiť.


Firefox umožňuje pomocou keywords rýchle vyhľadávanie cez okienko, do ktorého zadávate adresu (url) webstránky.

Ak by ste si chceli zjednodušiť hľadanie na blog.sme.sk, treba postupovať nasledovne:

1. Otvorte si www.blog.sme.sk . Vložte kurzor do okienka Vyhľadávanie a nechajte zaškrtnutú možnosť "v článkoch".
2. Stlačte pravé tlačítko myši a zobrazí sa vám ponuka, ktorá vyzerá približne ako obrázok nižšie. Približne preto, lebo ak ste si nainštalovali rôzne rozšírenia (extensions) budete tam mať aj iné voľby.
3. Po kliknutí na voľbu - Add a Keword for this Search sa vám zobrazí dialógové okno Add Bookmark.4. Do okienka Name: napíšte pod akým menom sa bude zobrazovať v záložkách (Bookmarks).V okienku Keyword - si môžete zvoliť slovo ale aj písmeno. Toto potom budete zadávať pri hľadaní. Okienko Create in: môžete v zásade ignorovať, alebo ak si potrpíte na poriadok v adresároch, môže si ho nastaviť príslušné miesto. Voľba je na vás.

5. Po stlačení tlačítka OK máte klúčové slovo pre vyhľadávanie vytvorené a môžete si vyskúšať jeho použitie v praxi. Ak by ste si pre vyhľadávanie v článkoch na blog.sme.sk zvolili písmeno "b" - potom články, ktoré by obsahovali slová "stretnutie" a "blogerov", by ste mohli nájsť tak, že do okienka, kam zadávate adresu webstránky, napíšete "b stretnutie blogerov" a kliknete na tlačítko Go, alebo dáte len OK. Viď obrázok.
Výsledkom môže byť potom napríklad nasledujúci zoznam.Takto si môžete nastaviť akékoľvek vyhľadávanie. Nezáleží pri tom akú stránku máte práve otvorenú. Firefox si ju po zadaní kľúčového slova otvorí na pozadí, zadá do vyhľadávania, to čo ste si zvolili a vám ponúkne výsledok. Keď chcete napríklad zistiť odchody MHD autobusu č. 83 v Bratislave, stačí zadať "mhd 83" a zobrazí sa vám stránka s cestovným poriadkom linky 83. Stačí len postupovať podľa jednotlivých krokov a nastaviť si pre hľadanie v cestovnom poriadku MHD kľúčové slovo mhd.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke

Polícia pátra po neznámom páchateľovi.

Komentár Petra Schutza

Strana má šerpu

Recyklácia núl – pozrite si záznamy z NR SR – a bezprizornosti sa ako pokus o zmenu nedajú brať vážne.


Už ste čítali?