Heslovitý nostalgický flashback

Autor: Róbert Dyda | 25.10.2006 o 14:30 | Karma článku: 6,79 | Prečítané:  2877x

Niektoré slová sú ako vôňa. Stačí aby sa vám do nosa dostala tá správna aróma a aj po rokoch si vybavíte zážitky s ňou spojené. Či už príjemné alebo nepríjemné. Stačí vysloviť meno, vec, udalosť a druhá strana si povie aaaach áno alebo joj len to nie. Včera po jednej takej debate som si urobil malú inventúru mojich ach a joj slov. A tu je zopár z nich.

Bratislava. Zochova. Trávniky. Rohlík. Leninovo námestie. Dunajská ulica. Medická. Šafko. Lido. Matadorka. Lunapark. Železná. Koliba. Vajnory. Dúbravka

Dobšinského rozpávky, zlatá a strieborna kniha rozprávok, Opice z našej police, Meduška, Danka a Janka, Dunajská kráľovná, Traja pátrači, verneovky, Tarzan, pán Tragáčik, Hailey, Balzac, Shakespeare, Asimov, Clarke, Eco.

Dali Dali, Am laufenden band, Lass dich überraschen, Didi nonstop nonsens, Einer wird gewinen, Herzblatt, Trailer, Ohne maulkorb, Okay, Grosse 10, Solid Gold. Filmárik a filmuška, Pionerska lastovička, Azimut, Televízny klub mladých, Triangel, Bakalári.

Flipper, Daktari, Skippy, Munsters, Knight Rider, Miami Vice, Randall a Hopkirk, Štyria tankisti a pes, 30 prípadov majora Zemana, Posledný z rodu Hamrů, Muž na radnici, Nemocnica na kraji mesta, Okres na severe, Inžinierska odyssea, Dempsey a Makepeacová, Profesionáli.

Pes Filipes, medvedík Yogi, Bubu, Vlčko Tlčko, Barbapapa, Die sendung mit der Maus, Rosarote panter, Puf a Muf, Štaflík a Špagetka, Pane, pojďte si hrát, Kremienok a Chocholúšik, Krtko, Kubko a Maťko, Motýl Emmanuel a víla Amálka, Návštevníci, Bambinot, Arabela, Byl jednou jeden král, Tři oříšky pro Popelku. A je to!

Snehulienka a sedem trpaslíkov, Princ Bajaja, Fantomas, Winnetou, Old Shaterhand, Blázni zo štadióna, Kristián, Kto chce zabít Jessie, Což takhle dát si špenát, Marečku podejte mi pero, Pacho, hybský zbojník, Zítra vstanu a opařím se čajem, Rabaka, Limonádovy Joe, S tebou mně baví svět, Tisícročná včela, Maratónec, Pomáda, Bože ako hlboko som klesla, Emmanuella, Votrelec, James Bond, Star Trek, Star Wars, Indiana Jones.

Iskra, pionerska šatka, Hviezdoslavov Kubín, Budovať a brániť, buď pripravený, 1. máj, mávatko, SZM, letná aktivita, fond solidarity, brigáda socialistickej práce, nech žije KSČ (z môjho platu).

(venujem nočným bútľavovŕbovým spolubesedníkom s vedomím, že je to len útržkok z dlhého zoznamu možných slov)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Na generálnej prokuratúre sa vyplavuje špina

Čo sa dialo na generálnej prokuratúre.

ANALÝZA

Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí

Premiérka musí sľubovať, ale nemá kam uhnúť.


Už ste čítali?