Tie roky 80-te - 1980 časť III.

Autor: Róbert Dyda | 8.5.2007 o 11:30 | Karma článku: 9,22 | Prečítané:  3808x

V roku 1980 vzniklo niekoľko pozoruhodných filmov a televíznych seriálov. Pokračovala séria Hviezdnych vojen a Supermana. Filmom Pripútajte sa začali paródie známych filmových scén a Jason začal v Piatok 13-teho svoju dlhú sériu vrážd. Bratia Bluesovci priviedli na plátno najväčie hviezdy soulu. V Modrej lagúne sa odohral dojímavý príbeh lásky a Stanley Kubrick ukázal aké to je, keď spisovateľovi preskočí. Ukážky z týchto ale aj ďalších filmov nájdete v pokračovaní.

Medzi najlepšie filmy roku 1980 nepochybne patrí slávne Kubrickovo Osvietenie - The Shining Medzi najlepšie filmy roku 1980 nepochybne patrí slávne Kubrickovo Osvietenie - The Shining digitalwallpapers.co.ukOsvietenie - The Shining a takmer dokonalý Jack Nicholson.
Priputajte sa - Airplane! matka alebo ak chcete otec paródii známych filmových scén.Hviezdne vojny - Impérium vracia úder - historicky druhé, de facto piate pokračovanie.
Robiť od deviatej do piatej pod tyranom šéfom nie je nič moc ani v Amerike
Modrá lagúna nie je len romantický príbeh lásky.Superman sa chcel stať obyčajným človekom, žiaľ nevyšlo to.Bratia Bluesovci a jeden z najkultovejších filmov 80-tych rokov
Caddyshack - ťažko hrať golf, keď je proti vám aj príroda.V piatok 13-teho začal Jason svoju dlhoročnú sériu vrážd - klasika žánruSloní muž , príbeh znetvoreného muža, ktorý žil v 19. storočí v Británii. Jeden z najúspešnejších filmov Davida LynchaSeriál o anglickom námorníkovi , ktorý stroskotal pri brehoch Japonska a nekôr sa stal Šogúnom , patril u nás medzi mimoriadne obľúbené. V kinách išla aj skrátená filmová verzia.Kráľ a vták bol inšpirovaný rozprávkami Hansa Christiana Andersena a poetikou Jacqua Préverta. Považuje sa za jeden z najlepších animovaných francúzskych filmov.
Aj keď sa to možno nezdá, seriál Áno pán minister je tiež z roku 1980
A na záver - Já Claudius , síce nepochádza z roku 1980 ale bol v tomto roku vysielaný v ČST. Ako špecialitu ho však nemôžem obísť. :-)
Seriál BBC sa dodnes považuje za špičku v rámci žánru. V ukážke truchlí Siân Phillips ako babička Lívia nad smrťou Augusta a taktiež sa dozvieme, čoho sa Tiberius nemá dotýkať.

A teraz už skutočne dočítania pri roku 1981.

Spracované podľa anglickej verzie Wikipédie. Videa použité z YouTube sú vložené v zmysle pravidiel vkladania videa na nekomerčný účel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Na generálnej prokuratúre sa vyplavuje špina

Čo sa dialo na generálnej prokuratúre.

ANALÝZA

Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí

Premiérka musí sľubovať, ale nemá kam uhnúť.


Už ste čítali?